Weekend upłynie pod znakiem intensywnych opadów śniegu i marznącego deszczu. IMGW przedstawił szczegółową prognozę

padający śnieg
Padający śnieg | fot. Dominik Wąsik

Koniec tygodnia w województwie lubelskim przyniesie nam intensywne opady śniegu. W weekend synoptycy IMGW spodziewają się utrzymania zimy z mrozem i opadami śniegu. Padać będzie codziennie, a warunki drogowe będą trudne.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się w weekend 12-14 stycznia kontynuacji zimowej aury z mrozem i opadami śniegu, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. Na zachodzie śnieg będzie przechodził okresami w marznący deszcz lub mżawkę, powodując gołoledź. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na porywisty wiatr, który miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne, pogarszając widzialność.

Poniżej przedstawiamy szczegółową prognozę pogody dla województwa lubelskiego na najbliższe dni.

Prognoza pogody na piątek, 12 stycznia 2024

W piątek (12.01) w dzień do południa zachmurzenie małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego oraz całkowitego. Po południu i wieczorem przemieszczające się z północy na południe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6°C na południowym wschodzie do -2°C na północnym zachodzie. Wiatr w pierwszej połowie dnia słaby, później wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie.

W nocy z piątku na sobotę (12/13.01) zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C na południowym wschodzie do -2°C na północy. Lokalnie silne zamglenie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wiatr lokalnie będzie powodować miejscami zawieje śnieżne. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie.

Prognoza pogody na sobotę, 13 stycznia 2024

W sobotę (13.01) w dzień zachmurzenie duże i całkowite. Okresami słabe opady śniegu, możliwe także opady deszczu ze śniegiem lub marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni oraz południowo-zachodni. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14.01) zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Przyrost pokrywy śnieżnej o 3-6 cm. Wiatr umiarkowany, okresami dość w porywach do 55 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne, zachodni. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie.

Prognoza pogody na niedzielę, 14 stycznia 2024

W niedzielę (14.01) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Pogoda na kolejne dni

W poniedziałek (15.01) zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, możliwe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

We wtorek (16.01) zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

W środę (17.01) zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -4°C. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.