Weekend na sportowo

streetball2014 e1404982818846

Nadchodzący weekend obfitować będzie w wiele ciekawych zawodów sportowych. Wszystkich, którzy w tych dniach pozostają w mieście i nie planują wyjazdu  zachęcamy do udziału w imprezach.

Koszykówka
Lublin Street Festival i V Otwarte Mistrzostwa Lublina w Streetballu, w sobotę od godz. 10 na Placu Litewskim w Lublinie. W czasie imprezy zostaną rozegrane konkursy rzutów za trzy punkty, wsadów oraz specjalny konkurs dla publiczności.

W programie przewidziano również pokazy jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach BMX, graffiti i breakdance.

Czytaj więcej tutaj.

Szachy
Turnieje cykliczne „Szach Królowi – 2014” o puchar Prezydenta Miasta Lublin, w niedzielę od godz. 10.30 w świetlicy przy al. Piłsudskiego 22 w Lublinie. Rozegrany zostanie także turniej młodych talentów do lat 13.

Czytaj więcej tutaj.

Żużel
Nice Polska Liga Żużlowa: KMŻ Lublin – GKM Grudziądz, w niedzielę o godz. 19 na torze przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Czytaj więcej tutaj.

Piłka nożna
Runda przedwstępna Pucharu Polski: Motor Lublin – Jarota Jarocin, w sobotę o godz. 17 na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie

LATO W MIEŚCIE

Zacznij przygodę z żeglarstwem. Miniszkółka żeglarska – dwudniowe zajęcia żeglarskie dla dzieci w wieku 7 – 11 lat. Organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Żegluj”.

Czytaj więcej tutaj.

Ponadto, w dniach 19-20 lipca odbędą się dwudniowe zajęcia żeglarskie dla dzieci w wieku 7 – 11 lat. Organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Żegluj”. 
Dzieci na zajęciach będą mogły poznać podstawowe informacje z zakresu budowy jachtu, nauczyć się bezpiecznego wchodzenia i schodzenia z jachtu, samodzielnego montowania steru i miecza, podstawowych zasad sterowania wraz z treningiem obejmującym slalom między bojkami oraz poznać podstawy balastowania. Będą również zajęcia, na których przedstawione zostaną podstawowe informacje z zakresu teorii żeglowania niezbędne do samodzielnego wyjścia na wodę oraz zrozumienia komend trenera. Dzieci będą również uczyły się prostych węzłów żeglarskich oraz samodzielnego przygotowania sprzętu (otaklowania) jachtu), na którym odbędzie się szkolenie.

Czytaj więcej tutaj.

(© materiały organizatora)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.