We wtorek z Lublina wyruszy 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zdjęcie ilustracyjne | organizator

Soli Deo – pod takim hasłem 4 sierpnia wyruszy 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Jej uczestnicy na miejsce mają dotrzeć 14 sierpnia. W 10 dni pokonają dystans 337 kilometrów.

We wtorek, 4 sierpnia, z Lublina wyruszy 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy zostały już zakończone – trwały od 1 lipca do 10 lipca. Odbywały się wyłącznie przez internet i prowadzone były przez księży przewodników grup. W tym roku pielgrzymka będzie wyglądać nieco inaczej.

„Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak.Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może wyjść 150 osób. Każdego dnia iść będziemy w trzech grupach po 50 osób w każdej. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi” – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki.

Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia – nie tak jak dotychczas 3 sierpnia – pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pielgrzymi pójdą tylko w jednej w I kolumnie trasą na Urzędów i Annopol. Szczegóły dotyczące trasy znajdują się na stronie internetowej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

„Każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek na cały dzień, czy też środki dezynfekcyjne, nie będzie możliwości nocowania po trasie nawet u „znajomych”. Każdego dnia autokar przywozić będzie i odwozić pielgrzymów. Wymiana osób pozwoli na zwiększenie liczby uczestników pielgrzymki” – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak.

Udział w pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się na własną odpowiedzialność. Dlatego wcześniej pielgrzymi podpiszą specjalne oświadczenie. Każdego dnia przed wyjazdem na szlak pątnicy będą mieli mierzona temperaturę. Regulamin rekomendowany przez sanepid związany z pandemią, będzie zamieszczony na stronie pielgrzymki.

Utrudnienia w ruchu

We wtorek (4 sierpnia) wyrusza Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestnicy wyjdą spod Katedry i przejdą ul. Królewską, przez deptak i dalej ulicami: Kapucyńską, Narutowicza, Głęboką, Kraśnicką do Konopnicy. Dalej po drodze krajowej nr 19 do Wilkołaza.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.