We wtorek otwarcie Miejskiej Stacji Paliw. Ceny mają być niższe niż na innych stacjach. Tu nie zjesz hot doga

Miejska Stacja Paliw przy al. Armii Krajowej 4 w Chełmie
Miejska Stacja Paliw przy al. Armii Krajowej 4 w Chełmie | fot. MPGK Chełm

We wtorek, 16 stycznia, w Chełmie uruchomiona zostanie Miejska Stacja Paliw. Kierowcy znajdą tam tańsze paliwo niż na innych stacjach w mieście i okolicach.

Miejska Stacja Paliw w Chełmie

Miejska Stacja Paliw w Chełmie powstała przy al. Armii Krajowej 4, na terenie dawnego dworca PKS. Oficjalne otwarcie zaplanowano na wtorek, 16 stycznie o godz. 9:00. Stacja paliw będzie otwarta przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zgodnie z zapowiedziami, kierowcy będą mogli zatankować tam taniej, niż na innych stacjach w mieście oraz okolicach.

Jak wyjaśnia Jakub Oleszczuk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, cena paliwa ma być niższa od kilku do nawet kilkunastu groszy. Wynika to m.in. z faktu zastosowania niskiej marży, czy braku zatrudnienia pracowników – stacja będzie bezobsługowa, przeznaczona do szybkiego tankowania, bez stania w kolejce do kasy.

Kierowca po dojechaniu pod dystrybutor będzie musiał najpierw zapłacić z góry za paliwo, a następnie sam je dotankować. Przy dystrybutorze akceptowane będą wyłącznie płatności bezgotówkowe – kartą płatniczą. Gdy kierowca nie wykorzysta zarezerwowanych środków, te po chwili zostaną mu zwrócone na konto.

Na jeszcze tańsze paliwo będą mogli liczyć mieszkańcy Chełma, którzy odprowadzają tu podatki. W tym ma zostać wprowadzona Karta Chełmianina. Karta będzie uprawniała do m.in. tańszego paliwa na Miejskiej Stacji Paliw, możliwości bezpłatnego parkowania na miejskim parkingu, czy zapewni szereg innych ulg i zwolnień.

Miejska Stacja Paliw będzie oferowała dwa rodzaje paliwa: diesel (zimowy i klasyczny) i benzynę (95 i 98-oktanową). Kierowcy nie zatankują tu LPG. MPGK planuje również uruchomienie na terenie stacji ładowarki pojazdów elektrycznych o mocy 50kW DC + 22kW AC. Na ten moment trwa jeszcze postępowanie ofertowe, które ma na celu wyłonienie wykonawcy.

Paliwo na stację dostarczy firma z Białegostoku. Będzie to samo paliwo, które kierowcy tankują na stacjach z logiem wizerunku głowy orła w kolorze czerwonym.

Na stacji nie zjesz hot doga

Obok dystrybutorów stoi budynek z przeznaczeniem na lokal gastronomiczny. MPGK w ogłoszonym konkursie wyłonił najemcę. Już wiadomo, że restaurację poprowadzi lokalny przedsiębiorca – firma Imbryk, która jest dobrze znana mieszkańcom Chełma, bowiem ma już swój lokal Imbryk cafe & lunch przy Placu Łuczkowskiego.

Na Miejskiej Stacji Paliw zostanie uruchomiony Imbryk Bistro. Na pewno nie dostaniemy tu hot dogów. Bowiem motywem przewodnim lokalu ma być kuchnia włoska. Sama restauracja nie otworzy się w tym samym czasie co stacja paliw, ponieważ lokal jest jeszcze doposażany. Jak nam przekazano, otwarcie zaplanowano na luty.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.