WAŻNA ZMIANA w 500 plus – LIPIEC 2020. Nie trzeba składać kolejnego wniosku

pieniądze portfel banknot 500 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zmiany w programie 500 plus – LIPIEC 2020. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społeczność postanowiło zdjąć z beneficjentów obowiązek dopełniania zbędnych formalności.

500 plus bez formalności

Do tej pory 1 lipca był terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus. Jednak w tym roku jest inaczej i rodzice nie muszą składać od lipca wniosków na nowy okres świadczeniowy.

„W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przystąpienie do programu 500 plus

Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu [email protected], Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Jak wskazuje szefowa resortu rodziny, od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego.

„Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach” – zapewnia minister Marlena Maląg.

Przypomnijmy, że od 1 lipca 2019 r. świadczenie 500 plus przysługuje wszystkim dzieciom do 18. roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. W sumie wsparcie trafia do niemal 4,5 mln rodzin, a ze świadczenia korzysta blisko 7 mln dzieci.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.