Wandale poszukiwani. Napisy na pomniku Lwa pod Zamkiem. „Je*ać psy, je*ać avie”

Wandale pomazali pomnik "Symbol Lwowa"
Wandale pomazali pomnik "Symbol Lwowa" | fot. Dominik Wąsik

Trwają poszukiwania mające na celu ustalenie sprawców zdewastowania pomnika „Symbol Lwowa” przy lubelskim Zamku. Wandale nanieśli na cokół pomnika napisy: „Wiksa tu była”, „Je*ać psy”, „Je*ać avie”, „Putin to ch*j”.

Wandale „pomazali” pomnik „Symbol Lwowa”

Pomnik lwa w Lublinie zlokalizowany jest obok schodów prowadzących do Zamku Lubelskiego. Przedstawia siedzącego lwa z głową zwróconą w lewo, opierającego lewą łapę na tarczy z herbem Lwowa. Pomnik jest symbolem więzi z rodakami we Lwowie i na kresach wschodnich. Jego autorem jest Witold Marcewicz, a odsłonięto go 10 czerwca 1995 roku.

W marcu nieznani sprawcy dopuścili się aktu dewastacji na cokole pomnika z Lwem. Na pomniku pojawiły się napisy: „Wiksa tu była”, „Je*ać psy”, „Je*ać avie”, „Putin to ch*j”. Za utrzymanie pomnika odpowiada Urząd Miasta Lublin. W tym roku zaplanowano prace konserwacyjne. Z pomnika mają zostać usunięte napisy, a sam monument ma zostać zaimpregnowany.

Postanowiliśmy także skontaktować się ze Strażą Miejską w Lublinie, czy w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie o dewastacji pomnika z Lwem. Jak nam przekazał rzecznik prasowy SM Robert Gogola, strażnicy nie otrzymali takiego zgłoszenia. Dodał, że sprawa aktu dewastacji zostanie podjęta przez strażników.

W okolicy jest sporo kamer monitoringu, więc ustalenie wandali to tylko kwestia czasu.

Wandale pomazali pomnik "Symbol Lwowa"
Wandale pomazali pomnik „Symbol Lwowa” | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.