Wandal zniszczył instalację artystyczną w centrum Lublina. Straty na kilka tysięcy złotych

Uszkodzona instalacja artystyczna "Czarcia Łapa" na Placu Lecha Kaczyńskiego
Uszkodzona instalacja artystyczna "Czarcia Łapa" na Placu Lecha Kaczyńskiego | fot. KMP Lublin

Informację o uszkodzeniu instalacji artystycznej na Placu Lecha Kaczyńskiego w centrum Lublina policjanci otrzymali wczorajszej nocy. Na miejscu zatrzymali wandala. To 37-letni mieszkaniec Lublina.

Wandal uszkodził instalację artystyczną

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem w centrum Lublina. Policjanci z 1. komisariatu otrzymali sygnał o osobie niszczącej instalację artystyczną „Czarcia Łapa” na Placu Lecha Kaczyńskiego. Funkcjonariusze na miejscu zastali sprawcę tego czynu, który dewastował twórczość artystyczną. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna był pijany. Trafił do policyjnej celi.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Lublina dopuścił się uszkodzenia instalacji już po raz drugi. Pierwsze zdarzenie miało miejsce we wrześniu. 37-latek usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia i przyznał się do popełniania zarzucanych mu czynów. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.