Walczy z nowotworem złośliwym mózgu. Apel o pomoc dla pani Agnieszki Szpak

agnieszka szpak
Apel o pomoc dla pani Agnieszki Szpak | fot. zrzutka.pl

Ponownie apelujemy o pomoc dla pani Agnieszki Szpak z Żabiej Woli koło Lublina, która od ponad roku walczy z nowotworem złośliwym mózgu – glejakiem. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2017 roku. Pani Agnieszka podczas zakupów zasłabła – to był atak padaczki. Lekarze po przeprowadzeniu szczegółowych badań nie dostrzegli zmian w mózgu. Zalecili zrobić badanie kontrole po 3 miesiącach. Właściwa diagnoza została postawiona dopiero w styczniu. Okazało się, że to glejak wielopostaciowy, IV stopnia, z tzw. dzikim typem mutacji.

„Okazało się, że guz tkwił w mojej głowie już od dawna. Ktoś po prostu czegoś nie dopilnował, coś przeoczył. Gdyby nie to, być może dziś nie byłoby IV stopnia złośliwości. Być może byłabym już po chemii, po leczeniu, czekałoby mnie długie, szczęśliwe życie” – mówi pani Agnieszka.

Szybko wyczerpano wszelkie możliwości pomocy w Polsce. W lutym 2018 roku przeprowadzono operację wycięcia guza, lecz nie udało się go wyciąć w całości. Jedyną szansą było kosztowne leczenie terapią protonową w klinice w Monachium w Niemczech. Wtedy dzięki pomocy Internatów i bliskich udało się zebrać wymagane 130 tys. zł.

Protonoterapia przyniosła efekty, lecz brakuje pieniędzy na dalsze leczenie.- „Chcielibyśmy ponownie prosić Was o pomoc w zebraniu funduszy na leczenie naszej Mamy Agnieszki. Mama trzyma się bardzo dzielnie ma czasem lepsze czasem gorsze dni, ale walczy już ponad rok, a warto pamiętać, że wiele osobom z tą chorobą nie udało się przetrwać tak długo” – mówią bliscy pani Agnieszki.

„Nasz cały świat zatrzymał się na naszej mamie. Tata obecnie nie pracuje, ponieważ zajmuje się mama 24h na dobę. Rodzina wspiera nas finansowo, ale te kwoty przerastają ich możliwości. Finansowo nie dajemy już rady i boimy się, że mama odejdzie, nie dlatego, że nadszedł jej czas, ale dlatego, że nie udało nam się wzbić na szczyt naszych możliwości. Każde z wypowiedzianych słów, z wymienionych spojrzeń musi być wyjątkowe, bo nikt z nas nie wie czy „Dobranoc mamo. Kocham Cię.” nie jest tym ostatnim pożegnaniem” – mówią Klaudia i Kuba, dzieci pani Agnieszki.

Zbiórka pieniędzy jest prowadzona przez stronę zrzutka.pl. Udało się już zebrać blisko 9 tys. zł, lecz do kwoty docelowej 80 tys. zł jeszcze daleko. Zbiórka będzie prowadzona do końca lutego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.