Wakacyjne "Kino w bramie" – Królewska 3 [PROGRAM]

Co weekend, w piątki i soboty o godz. 21.00, odbywają się pokazy filmowe w wakacyjnym kinie plenerowym w centrum Lublina pod nazwą Kino w bramie – Królewska 3.

 

Jednym z celów kina jest przypominanie o początkach polskiej kinematografii oraz przedwojennych aktorach, dlatego w każdą sobotę można obejrzeć polskie filmy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Dodatkowo widzowie mogą wziąć udział w retro konkursach i wygrać ciekawe nagrody – książki oraz płyty z piosenkami przedwojennych artystów. Natomiast każdy piątek wyświetlane są filmy współczesne, głównie o tematyce historycznej.

 

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Na widzów czeka 80 wygodnych foteli. Organizatorzy zastrzegają, że seans może zostać odwołany ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kino organizuje Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” oraz NSZZ „Solidarność”.

 

Kino funkcjonuje już od czerwca, a seanse są zaplanowane do połowy sierpnia. Repertuar do końca lipca przedstawia się następująco:

14.07 (piątek): Karski  i władcy ludzkości (2015)

15.07 (sobota): Wrzos (1938)

21.07 (piątek): Wyklęty (2017)

22.07 (sobota): Co mój mąż robi w nocy (1934)

28.07 (piątek): Bóg w Krakowie (2016)

29.07 (sobota): Królowa Przedmieścia (1938)WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.