W Żółkiewce powstała Sala Królestwa Świadków Jehowy. Wybudowali ją wolontariusze [ZDJĘCIA]

Żółkiewka. Witanie gości. Otwarcie Sali Królestwa Świadków Jehowy
Sala Królestwa Świadków Jehowy w Żółkiewce | fot. JW.ORG

Prace trwały niespełna 3 miesiące i zostały wykonane społecznie, przez „ochotników”. Świadkowie Jehowy wybudowali nową Salę Królestwa (chodzi o miejsce zebrań i ośrodek życia religijnego członków zboru – red.) w Żółkiewce. W niedzielę (10 marca) obiekt został oficjalnie otwarty.

Otwarcie Sali Królestwa w Żółkiewce

Jak czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji, budowa Sali Królestwa w Żółkiewce-Osadzie rozpoczęła się 3 października 2023 roku i zajęła niespełna 80 dni. Brało w niej udział łącznie około 450 ochotników w różnym wieku, będących Świadkami Jehowy.

Nowa Sala Królestwa ma w sumie 130 miejsc siedzących. Jest tam także m.in. przestronny hol, szatnia i toalety. Budynek został wyposażony w odpowiednią wentylację, pompę ciepła i sprzęt multimedialny. Obok powstał także parking.

„Bardzo się cieszymy, że nowa Sala Królestwa będzie służyć mieszkańcom Żółkiewki i okolic jako miejsce, w którym każdego tygodnia można zdobywać cenną wiedzę z Pisma Świętego. Pomaga ona nam wszystkim radzić sobie z codziennymi wyzwaniami – jak żyć z innymi w pokoju, jak wyzbywać się uprzedzeń, jak wzmacniać więzy rodzinne” – mówi Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy w regionie.

Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych i ich potrzebach. Obiekt jest do nich całkowicie przystosowany. Dla osób, które nie mogą być osobiście na spotkaniach, zainstalowano kamerę, dzięki której mogą korzystać z transmisji na żywo.

Lokalni Świadkowie Jehowy zorganizowani są w 3 zbory, które spotykają się na zebraniach dwa razy w tygodniu: 

  • w środę, czwartek, piątek o godz. 18.30 
  • w niedzielę godz. 10.00, 13.00, 15.30 

Przyjść może każdy

„Żeby przyjść na zebrania Świadków Jehowy, nie musisz być jednym z nich, wstęp jest wolny dla każdego, nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rady z Biblii mogą być praktyczne w XXI wieku, przyjdź na zebranie i się przekonaj” – zachęcają Świadkowie Jehowy.

Zdjęcia Sali Królestwa Świadków Jehowy w Żółkiewce

Żółkiewka. Widok z góry. Sala Królestwa Świadków Jehowy
Żółkiewka. Widok z góry. Sala Królestwa Świadków Jehowy | fot. JW.ORG
Żółkiewka. Świadkowie Jehowy
Żółkiewka. Świadkowie Jehowy | fot. JW.ORG
Żółkiewka. Uroczystość otwarcia Sali Królestwa Świadków Jehowy
Żółkiewka. Uroczystość otwarcia Sali Królestwa Świadków Jehowy | fot. JW.ORG

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoda, że nie mogłam być na otwarciu, choróbsko dopadło. Ale pewnie będzie okazja, jak nie wcześniej to później. Wiem jak dojechać nawet bez auta.