W weekend wyłączą sygnalizację na jednym ze skrzyżowań. Apel o zachowanie ostrożności

Budowa ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa
Budowa ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa | fot. Dominik Wąsik

W najbliższy weekend w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z ul. Prusa zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Ma to związek z budowaną tam ścieżką rowerową. Jednym z elementów tego zadania jest przebudowa sygnalizacji.

Wyłączą sygnalizację świetlną

W weekend 23-24 kwietnia na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Kierowcy o zmianach na skrzyżowaniu będą informowani znakami A-30 z tablicą „awaria sygnalizacji świetlnej” ustawionymi na al. Solidarności od strony al. Tysiąclecia i od strony ul. Kompozytorów Polskich oraz na ul. Prusa i ul. Dolna 3 Maja.

Całe zadanie zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m, ścieżki rowerowej o długości około 260 m oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności – ul. Prusa – ul. 3 Maja. Termin zakończenia inwestycji upływa z końcem maja. Łączna wartość zadania to blisko 577 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.