W weekend piknik militarny w Lublinie. Wieczorem wyjątkowy koncert w Muszli Koncertowej – PROGRAM

Piknik militarny w Lublinie
Piknik militarny w Lublinie | fot. Miasto Lublin

W najbliższą sobotę w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim odbędzie się koncert pod hasłem „Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Lublina. Koncertowi towarzyszyć będzie piknik militarny na p. Teatralnym.

Koncert i piknik militarny z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w Lublinie

W sobotę 19 sierpnia w Lublinie będzie możliwość zobaczenia sprzętu wojskowego, wysłuchania koncertu oraz rozsmakowania się w grochówce serwowanej prosto z wojskowej kuchni polowej, a w punktach informacyjno-promocyjnych rozmów z żołnierzami na temat specyfiki i możliwości wstąpienia do służby wojskowej.

W trakcie pikniku militarnego na Placu Teatralnym będzie można obejrzeć uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego, reprezentowanego przez: 19BZ, 2LBOT, 19NBOT, 2PR oraz 1BDM. Będzie można porozmawiać z operatorami, poznać podstawowe dane prezentowanego uzbrojenia i specyfikę służby wojskowej. Uzupełnieniem pikniku będzie wojskowa grochówka.

Po pikniku w Muszli Koncertowej odbędzie się plenerowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Lublina pod batutą Krzesimira Dębskiego i por. Pawła Kołodzieja. W pierwszej części usłyszymy m.in. znane utwory muzyki klasycznej, nawiązujące do chwały oręża polskiego, natomiast w drugiej – najpiękniejsze utwory autorstwa, w aranżacji i pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

PROGRAM

SOBOTA – 19 SIERPNIA

  • 16:00-21:00 Piknik militarny na pl. Teatralnym przed CSK: wystawa nowoczesnego sprzętu wojskowego, możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej, grochówka wojskowa
  • 19:00 Koncert „Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu” w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim

Zobacz listę imprez organizowanych w naszym regionie w najbliższym czasie – koncerty w województwie lubelskim

Koncert i piknik militarny 19 sierpnia w Lublinie
Koncert i piknik militarny 19 sierpnia w Lublinie | materiały organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.