W weekend majowy w Lublinie będzie można się zaszczepić bez rejestracji

szczepienie szczepionka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W weekend majowy na Placu Zamkowym w Lublinie stanie kontener, w którym będzie mógł się zaszczepić każdy, kto ma wystawione skierowanie, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Szczepienie w majówkę bez rejestracji

Od 1 do 3 maja w specjalnym mobilnym punkcie szczepień powszechnych na Placu Zamkowym w Lublinie, w godz. 10.00-17.00 będzie trwała akcja „Zaszczep się w majówkę”.

Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Na szczepienie w mobilnym punkcie na Placu Zamkowym można przyjść z marszu. Wystarczy zgłosić się do obsługi i poczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę.

Szczepienia będą odbywać się według harmonogramu:
1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

Skierowania mają też osoby w wieku 30+, które pomiędzy styczniem a marcem zgłosiły chęć szczepienia na covid. Lubelski Urząd Wojewódzki uprzedza, że liczba szczepionek jest ograniczona.

Harmonogram szczepień w maju

W maju kontynuowana będzie rejestracja dla kolejnych roczników zgodnie z harmonogramem:

– 4 maja – roczniki 1988-1989,
– 5 maja – roczniki 1990-1991,
– 6 maja – roczniki 1992-1993,
– 7 maja – roczniki 1994-1996,
– 8 maja – roczniki 1997-1999,
– 9 maja – roczniki 2000-2003.

Od 4 maja zarejestrować się mogą także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki. Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie.

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez Internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.