W weekend biegi przełajowe nad Zalewem Zemborzyckim

Biegi przełajowe City Trail nad Zalewem Zemborzyckim
Biegi przełajowe City Trail nad Zalewem Zemborzyckim | fot. Mateusz Stodolski

26 listopada odbędzie się drugi bieg City Trail Lublin w edycji 2022/2023. To cykliczna impreza na dystansie 5 km, rozgrywana nad Zalewem Zemborzyckim. W październikowych zawodach wzięło udział 254 biegaczy.

City Trail Lublin

City Trail to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej, przełajowej trasie. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu pod nazwą City Trail Gold.

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach sobotniego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji – Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie sobotnich zawodów.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Poza Lublinem biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Harmonogram wydarzenia:

  • 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
  • 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • 11:00 – start biegu głównego na 5 km
  • 11:40 – dekoracja Pucharu Poldanenu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.