Jest pozwolenie na użytkowanie nowego mostu na Bystrzycy i ul. Muzycznej. Otwarcie już w tym tygodniu

Już w tym tygodniu nowy Most na Bystrzycy i ulica Muzyczna w Lublinie zostaną otwarte. Oznacza to utrudnienia dla parkujących na tym odcinku.

 

Most na Bystrzycy otrzymał pozwolenie na użytkowanie co oznacza, że przyszedł czas na jego otwarcie. – Ruch zostanie dopuszczony w tym tygodniu. Jesteśmy w trakcie odbioru zadania – informuje Karol Kieliszek z Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

 

Budowa nowego mostu na Bystrzycy jest realizowana w ramach budowy ul. Muzycznej i zgodnie z decyzją lubelskich radnych nosi on nazwę 700-lecia Lublina. Nowa droga ma jedną jezdnię z czterema pasami, z czego dwa będą przeznaczone tylko dla komunikacji miejskiej. Pod mostem przebiega ścieżka rowerowa, która została połączona z ciągiem rowerowym wzdłuż rzek.

 

Pojadą tędy trolejbusy linii 152 i 154, lecz nie prędko. Ich planowane wdrożenie się opóźni. Prawdopodobnie będzie to koniec wakacji. Miasto jak i ZTM nie chcą przedstawić konkretnej daty.

 

Koniec parkowania

Dla kierowców parkujących w ciągu ul. Muzycznej, otwarcie ulicy oznacza utrudnienia. – Apelujemy o zabranie aut i dostosowanie się do znaków poziomych i pionowych – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

 

Nowa trasa ma 757 metrów długości, a jej wybudowanie wraz z mostem pochłonęło 41,9 mln zł i dofinansowana jest w 85 procentach z funduszy unijnych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.