W tym tygodniu rozpocznie się montaż iluminacji świątecznej. Miasto pozyskało sponsora

Świąteczna iluminacja na Placu Litewskim
Świąteczna iluminacja na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

W czwartek rozpocznie się montaż świątecznych iluminacji w przestrzeni Starego Miasta, Placu Litewskiego i deptaka. Wszystkie świąteczne ozdoby zabłysną 6 grudnia. Miasto pozyskało sponsora, który pokryje koszty energii dla światełek.

Świąteczna iluminacja w Lublinie. Jak będzie w tym roku?

Na Placu Litewskim naprzeciwko Pedetu stanie szopka bożonarodzeniowa i prawdziwa choinka, a wzdłuż placu i deptaku rozbłyśnie iluminacja świąteczna. Tradycyjnie na Starym Mieście zawisną kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary. Tegoroczna świąteczna iluminacja będzie podobna do ubiegłorocznej.

Rozmieszczenie elementów iluminacji świątecznej w przestrzeni miasta

Rozmieszczenie elementów iluminacji świątecznej w przestrzeni miasta Lublin 2022
Rozmieszczenie elementów iluminacji świątecznej w przestrzeni miasta Lublin 2022

Sam montaż iluminacji w przestrzeni miasta rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 5 grudnia. Świąteczna iluminacja zostanie włączona tradycyjnie 6 grudnia i pozostanie w przestrzeni Lublina do 2 lutego 2023 r. W tym roku miasto pozyskało sponsora, który pokryje koszty energii elektrycznej zużywanej do zasilenia miejskiej iluminacji.

„Firma STRABAG jest sponsorem świątecznej iluminacji i przekaże miastu 8 tys. zł brutto. Wsparcie sponsorskie pozwoli nam pokryć koszty energii elektrycznej. W ramach umowy spółce zostanie nadany tytuł „Partnera Iluminacji Świątecznej 2022”. Logo firmy pojawi się w materiałach promocyjnych Festiwalu Bożego Narodzenia umieszczanych w przestrzeni Lublina oraz na stronie lublin.eu” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Świąteczne iluminacje poświecą krócej

Ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej w tym roku zdecydowano się wprowadzić zmiany w sposobie działania światełek.

„Iluminacja będzie włączona od zapadnięcia zmroku do godz. 24.00, a w okresie od 23 grudnia do 1 stycznia czas jej świecenia zostanie wydłużony do godz. 2.00, z wyjątkiem dekoracji na latarniach na deptaku, które będą się świeciły w takich samych godzinach jak oświetlenie uliczne” – informuje Czerwonka.

Natomiast kolorowe gwiazdy Jarosława Koziary, które pojawią się na Starym Mieście, przez cały okres funkcjonowania iluminacji będzie podświetlona od ok. 15.30 do 2.00 w nocy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.