W tym roku bez pierogów w Bychawie

Bychawskie Centrum Kultury podjęło decyzję, że w tym roku nie zorganizuje popularnej imprezy, z której słynie Bychawa „W Krainie Pierogów”.

Rok 2022 bez pierogów w Bychawie

Tradycja organizacji pierogowego święta w Bychawie narodziła się w 2000 roku. Wtedy impreza nosiła nazwę Dni Bychawy i nie była organizowana na taką skalę jak to ma miejsce obecnie: pokazy kulinarne, warsztaty, konkursy, koncerty, pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Ostatnią jubileuszową edycję ogólnopolskiego festiwalu „W krainie pierogów w Bychawie” zorganizowano w 2019 roku. Później przyszła pandemia, a Bychawskie Centrum Kultury postanowiło nie organizować festiwalu do czasu końca pandemii.

Mamy 2022 rok, koniec obostrzeń, lecz i w tym roku Święto Pierogów w Bychawie się nie odbędzie. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że w tym roku nie organizują wydarzenia. Nie podali też powodu takiej decyzji.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. powinno odbyć się bez cyrkowania, taka tradycja jest jak najbardziej potrzebna.
    Jeśli przyczyną jest nazwa pierogów, to proszę je przechrzcić na „Bychawskie” i to by się ludziom bardziej spodobało

  2. Bo by ich ukraińcy i polskojęzyczne podnóżki ukrów ukamieniowały gdyby pojawiły się pierogi ruskie