W tym roku bez pierogów w Bychawie

GERHAND Bychawka Pierogi 57

Bychawskie Centrum Kultury podjęło decyzję, że w tym roku nie zorganizuje popularnej imprezy, z której słynie Bychawa „W Krainie Pierogów”.

Rok 2022 bez pierogów w Bychawie

Tradycja organizacji pierogowego święta w Bychawie narodziła się w 2000 roku. Wtedy impreza nosiła nazwę Dni Bychawy i nie była organizowana na taką skalę jak to ma miejsce obecnie: pokazy kulinarne, warsztaty, konkursy, koncerty, pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Ostatnią jubileuszową edycję ogólnopolskiego festiwalu „W krainie pierogów w Bychawie” zorganizowano w 2019 roku. Później przyszła pandemia, a Bychawskie Centrum Kultury postanowiło nie organizować festiwalu do czasu końca pandemii.

Mamy 2022 rok, koniec obostrzeń, lecz i w tym roku Święto Pierogów w Bychawie się nie odbędzie. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że w tym roku nie organizują wydarzenia. Nie podali też powodu takiej decyzji.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bo by ich ukraińcy i polskojęzyczne podnóżki ukrów ukamieniowały gdyby pojawiły się pierogi ruskie

  2. powinno odbyć się bez cyrkowania, taka tradycja jest jak najbardziej potrzebna.
    Jeśli przyczyną jest nazwa pierogów, to proszę je przechrzcić na „Bychawskie” i to by się ludziom bardziej spodobało