W szpitalu brakuje tlenu dla pacjentów covidowych. Część trafiła do innych placówek

Karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

W szpitalu w Kraśniku brakuje butli z tlenem medycznym dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Zdecydowano o przetransportowaniu części z nich do innych szpitali.

Zachorowania na Covid-19 gwałtownie zwiększyły zapotrzebowanie na tlen medyczny i ujawniły kłopoty z zaopatrzeniem w ten gaz szpitalu, który jest potrzebny do leczenia pacjentów podłączonych do respiratorów. W karetkach butla powinna wystarczyć na 3–4 pacjentów, ale korki przed SOR-ami i wielogodzinne oczekiwanie powodują, że wyczerpują się one znacznie szybciej.

Ewakuacja pacjentów ze szpitalu w Kraśniku

„W związku z niewystarczającymi dostawami butli z tlenem medycznym do szpitala w Kraśniku, zaszła potrzeba przewiezienia części pacjentów potrzebujących wspomagania układu oddechowego do szpitali m.in. w Janowie Lubelskim i Lublinie. Równolegle zabezpieczany jest transport butli z innych szpitali dla pozostałych pacjentów. Stały dostawca zadeklarował uzupełnienie dostaw jutro” – informuje Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Ewakuacja pacjentów ze szpitala w Kraśniku dotyczy około 30 chorych, w tym 9 respiratorowych. – „W celu uniknięcia w najbliższym czasie podobnych problemów, w szpitalu MSWiA w Lublinie przygotowywany jest duży oddział łóżek intensywnej terapii zabezpieczony w tlen z bezpiecznego zbiornika” – zapewnia wojewoda.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.