W Szczebrzeszynie pijany kierowca z dwoma promilami po trasie wężykiem „płynie”

68 112257
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Peugeot. Powodem kontroli był styl jazdy 43-latka, który wskazywał, że mężczyzna może być pijany. W trakcie kontroli policjanci zweryfikowali stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile.

Rutynowy patrol i taki finał

Wczoraj policjanci patrolujący ulice Szczebrzeszyna dostrzegli kierowcę Peugeota, którego sposób prowadzenia pojazdu wydał im się podejrzany. Policjanci podejrzewali, że może być on nietrzeźwy, postanowili go zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej.

Pijany kierowca zatrzymany
Kierowca Peugeota miał 2 promile w organizmie i prowadził

43-latek na podwójnym gazie

Kierującym Peugeotem był 43-letnim mężczyzną. W trakcie kontroli policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, który potwierdził ich podejrzenia. Mieszkaniec Szczebrzeszyna miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Z miejsca stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Pojazd, którym się poruszał, został przejęty przez policję. Może podlegać konfiskacie, o czym zadecyduje sąd.

alkomat podlaska 3
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Długa lista zarzutów dla pijanego kierowcy

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze w stanie nietrzeźwości. Taki czyn jest poważnym przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i umiar. Piłeś, nie jedź, być może ratujesz życie swoje i innych. Alkohol za kierownicą, to śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.