W Świdniku powstanie park street workout. Miasto wyda na ten cel 70 tys. zł

Street Workout Park Nysadceagaa

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy w Świdniku przybędzie nowe miejsce do uprawiania sportu. Mowa tu o profesjonalnym parku street workout.

 

W minionym roku budowa specjalnego parku przeznaczonego do uprawiania StreetWorkoutu i Kalisteniki została zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 439 świdniczan.

 

Park powstanie przy ul. 3 maja na dawnym asfaltowym boisku. – W parku zamontowany zostanie zespół poręczy i drążków, umieszczonych na różnych wysokościach, drabinki pionowe i poziome oraz kółka gimnastyczne. Wśród licznych urządzeń znajdzie się również lina do wspinaczki do wysokości 3,40m, skrzynia do ćwiczeń w formie podium i skośna ławka – wylicza Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku.

 

– Możliwości jakie park da mieszkańcom będą nieocenione – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Znając ich potencjał, jestem przekonany, że StreetWorkout stanie się kolejną dyscypliną, w której w niedługim czasie zyskamy nowego mistrza.

 

Wszystkie urządzenia zostaną ustawione na gumowej macie o powierzchni 150 mkw. Do wykonania obiektu została już wybrana firma Flowparks z Krakowa. Dnia 27 kwietnia podpisano z nią umowę, która daje wykonawcy 150 dni na zakończenie wszystkich prac.

 

Miasto Świdnik na budowę parku wyda 70 tys. zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. a w Lublinie oczywiście nie ma takich miejsc… a powinny być na każdej dzielnicy