W środę przez woj. lubelskie przejdą burze z ulewnym deszczem i gradem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które przejdą dziś przez województwo lubelskiego. Burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz i lokalnie grad.

Polska jest dziś pod wpływem niżu znad pogranicza Ukrainy i Białorusi, a na zachodzie zaznacza się wpływ ośrodków niżowych znad Niemiec. Front okluzji, który będzie rozciągał się od Mazur przez Mazowsze po Podkarpacie, będzie oddzielał ciepłe powietrze polarne morskie na zachodzie od chłodniejszej i przetransformowanej masy powietrza na wschodzie.

Dzisiaj burz należy spodziewać się przede wszystkim na wschodzie kraju. Będą im towarzyszyć opady deszczu 10-15 mm, lokalnie możliwe są wartości do 20 mm, porywy wiatru do 60 km/h oraz mały grad lub krupa.
Wystąpi też ograniczone ryzyko nieco silniejszych zjawisk na krańcach południowo-zachodnich. Z obniżonym prawdopodobieństwem mogą wystąpić tam burze z opadem do 20 mm, porywami wiatru do 70 km/h oraz gradem.

Prognoza pogody na 3 czerwca 2020 | źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.