W środę policyjna akcja na ulicach Lublina. Dron będzie patrolował największe skrzyżowania

Policja wykorzystująca drona
Policja wykorzystująca drona | fot. KMP Lublin

W środę policjanci przeprowadzą działania z wykorzystaniem drona. Mundurowi obejmą nadzorem największe skrzyżowania i przejścia dla pieszych w Lublinie, gdzie dochodzi do wypadków drogowych.

Dron nad ulicami Lublina

W środę (25.05) mundurowi z wydziałów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji będą patrolować ulice Lublina z wykorzystaniem drona. Mundurowi szczególnym nadzorem obejmą największe skrzyżowania i przejścia dla pieszych, gdzie dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane wobec i przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Jutro policyjnym dronem latamy nad Lublinem. Będziemy w miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Będziemy nad największymi skrzyżowaniami w tym mieście. Będziemy również się przyglądać temu, jak zachowują się piesi oraz inni nieuchronieni uczestnicy ruchu drogowego. Także bądźcie ostrożni, czujni, patrzcie przed siebie, a my będziemy patrzeć z góry” – mówi kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.