W środę kolejne protesty w Lublinie. Tym razem marsz uczniów i studentów

IMG 9441
Protest w obronie praw kobiet w Lublinie, 25 października 2020 roku | fot. Dominik Banaszek

Uczniowie i studenci z Lublina przyłączają się do ogólnopolskiego strajku w obronie praw kobiet i wolności. W środę, 28 października będą manifestować przed kuratorium i urzędem wojewódzkim.

„Jako uczennice i uczniowie lubelskich szkół, a także studentki i studenci lubelskich uczelni nie będziemy dłużej siedzieć cicho – grzeczni już byliśmy. W najbliższą środę, 28.10, chcemy przejść się na spacer o godzinie 17:00. Spotykamy się przy Ratuszu, po czym skierujemy się w stronę Kuratorium Oświaty. Możecie zostawić tam znicz na pamiątkę śp. Praw Kobiet. Następnie idziemy pod Lubelski Urząd Wojewódzki, gdzie przypomnimy o, niestety, ministrze edukacji i nauki, panu Czarnku, który wsławił się jako najbardziej homofobiczny wojewoda w Polsce i Europie i tam spacer zakończymy” – piszą organizatorzy środowego protestu Uczniowie dla praw Kobiet! | Lublin.

Tak wyglądał wtorkowy protest w Lublinie > Szósty dzień Strajku Kobiet w Lublinie. Do akcji dołączyli taksówkarze ZDJĘCIA, NAGRANIE

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.