W sobotę wielkie sprzątanie terenów leśnych wokół Zalewu Zemborzyckiego. Dołączyć może każdy

Molo na Zalewie Zemborzyckim
Molo na Zalewie Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

Akcja „Czyste lasy” już w najbliższą sobotę 1 października w Lublinie. W ramach wydarzenia zaplanowano sprzątanie terenów leśnych wokół Zalewu Zemborzyckiego, a także piknik ekologiczny w ośrodku Słoneczny Wrotków.

Akcja „Czyste Lasy” w Lublinie

Akcja „Czyste Lasy” w Lublinie rozpocznie się o godz. 10.00 w ośrodku Słoneczny Wrotków, gdzie powstanie miasteczko ekologiczne. W programie warsztaty, prelekcje, konkursy i animacje dla najmłodszych. W ramach wydarzenia przewidziano także zajęcia zumby oraz colour run, czyli bieg połączony z obsypywaniem się kolorowymi proszkami holi.

Na scenie odbędą się spotkania z ekspertami oraz ambasadorami projektu, podczas których uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, m.in. o zasadach segregacji odpadów oraz o tym, jak gotować zgodnie z zasadą „zero waste”. Do wspólnego sprzątania oraz dbania o środowisko będą zachęcać znani influencerzy. Ekologiczny piknik zakończy się koncertem Marcina Urzędowskiego z zespołem.

Aby wziąć udział we wspólnym sprzątaniu terenów leśnych wokół Zalewu Zemborzyckiego, należy zgłosić się do punktu rejestracyjnego, który będzie działał na terenie miasteczka w godz. 10.00-16.00. Osoby, które przystąpią do akcji, otrzymają worki na śmieci i rękawiczki, a także ekologiczne gadżety – workoplecaki i bidony wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.

Akcja Czyste Lasy nad Zalewem Zemborzyckim
Akcja Czyste Lasy nad Zalewem Zemborzyckim

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.