W sobotę bieg przełajowy City Trail nad Zalewem Zemborzyckim

City Trail nad Zalewem Zemborzyckim
City Trail w Lublinie

W najbliższą sobotę w Lublinie rozpocznie się piąta już kolejka biegów przełajowych – CITY TRAIL. Ostatni dzień zapisów internetowych na bieg.

 

Ostatni dzień zapisów internetowychBiegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od października do marca na ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim. Dystans do pokonania to zawsze 5km. W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki.

 

W styczniowej – rekordowo mroźnej imprezie nad Zalewem Zemborzyckim pojawiło się 331 biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w listopadzie i wynosi 426 osób.

 

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

 

Zapisy przez internet i w dniu zawodów

Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez stronę www.citytrail.pl (można to zrobić do końca dnia we wtorek, 31 stycznia). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

 

Plan minutowy imprezy

Początek imprezy to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane – nad Zalewem Zemborzyckim w okolicy Kempingu Dąbrowa. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli.

 

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.