W polu kukurydzy ukrył 14 tys. paczek papierosów. Ich wartość to 200 tys. zł

68 112145

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który odpowie za posiadanie 14 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Mężczyzna podejrzewając policyjną kontrolę pozbył się z auta papierosów i ukrył je w polu kukurydzy.

 

Policjanci posiadali informacje, że kierujący saabem mężczyzna może przewozić w aucie znaczną ilość papierosów bez akcyzy. Gdy mundurowi zauważyli opisywany pojazd, kierowca na ich widok odjechał z dużą prędkością.

 

Po pewnym czasie samochód wyjechał z drogi gruntowej. Po zatrzymaniu okazało się, że pojazd ma zdemontowane tylne siedzenia, a tylne szyby są wyklejone czarną folią. 50-letni mieszkaniec pow. chełmskiego nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom, w jakim celu przyjechał do tej miejscowości.

 

Pomimo, że w zatrzymanym pojeździe funkcjonariusze nie odnaleźli nielegalnego towaru, mieli uzasadnione podejrzenia, że 50-latek mógł porzucić kontrabandę w polach. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

 

Po sprawdzeniu na pobliskim polu kukurydzy mundurowi odnaleźli pudełka, a w nich nielegalne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 14 tys.paczek nielegalnego towaru o wartości 200 tys. zł.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.