W piątek w regionie możliwe burze z deszczem

deszcz parasol shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W piątek po południu i wieczorem na terenie woj. lubelskim mogą wystąpić lokalne burze z deszczem. Maksymalna temperatura wyniesie do 23°C.

W piątek Polska znajdzie się pod wpływem aktywnego frontu chłodnego oddzielającego ciepłą i chwiejną masę powietrza od znacznie chłodniejszej z północy kontynentu. Na południowym-wschodzie naszego kraju wystąpią dogodne warunki do rozwoju formacji burzowych.

– Należy spodziewać się przede wszystkim formacji pojedynczych komórek i klastrów wielokomórkowych. Miejscami burzom mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu powodujące podtopienia i zalania (do 40 litrów na metr kwadratowy) w połączeniu z dość małą prędkością przemieszczania się burz – prognozują Polscy Łowcy Burz.

Największe szanse wystąpienia burz przypadają na godziny popołudniowe i wieczorne, ale możliwe są one również w godzinach przedpołudniowych i w pierwszej części nocy.

prognoza 14 09 2018
Prognoza na piątek 14 września | fot. Polscy Łowcy Burz

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.