W piątek otworzą kolejny odcinek S17 z Lublina do Warszawy. Wiemy, o której godzinie!

Obwodnica Ryk | fot. GDDKiA

W piątek oddany do użytku będzie kolejny odcinek ekspresówki S17 między Lublinem a Warszawą. Chodzi o fragment pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki.

Na początku lipca GDDKiA oddała do ruchu 30-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Ryki Północ do początku obwodnicy Garwolina.

Już w piątek droga ekspresowa łącząca Warszawę z Lublinem wydłuży się o kolejne 15 km. Kierowcy skorzystają z nowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki (obwodnica Ryk).

Otwarcie tego odcinka dla kierowców zaplanowano na godz. 10:30.

Tymczasowa organizacja ruchu

Udostępnienie do ruchu trasy pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki odbędzie się na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h. Takie ograniczenie pozwoli firmie PORR na realizację kolejnego etapu budowy.

Prowadzenie tych prac bez przełożenia ruchu na nowy odcinek S17 oznaczałoby paraliż komunikacyjny na dotychczasowej trasie. Zrealizowanie tych wszystkich prac zakończy całą inwestycję oraz pozwoli uzyskać końcowe pozwolenie na użytkowanie” – mówi Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Wtedy też zniknie ograniczenie prędkości na fragmencie S17 omijającym Ryki. W efekcie, blisko 140 kilometrową trasę od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask, kierowcy pojazdów osobowych będą mogli przejechać zgodnie z przepisami w około 70 minut.

Przypomnijmy, że nawierzchnia trasy głównej na oddawanych w tym roku odcinkach S17 wykonana jest z betonu cementowego, a jedynie w obrębie obiektów inżynierskich oraz na drogach lokalnych zastosowano nawierzchnię bitumiczną.

W ramach budowy odcinka od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki powstały m.in. trzy węzły (Ryki Północ, Ryki Południe i Skrudki), blisko 30 obiektów inżynierskich w tym most na rzece Wieprz o długości blisko 200 metrów, któremu władze gminy Żyrzyn nadały imię urodzonej w pobliskim Kośminie Zofii Kossak.

Obwodnica Ryk


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.