W nowych autobusach zapłacisz za bilet kartą i naładujesz swój telefon

IMG 20161214 111444 e1481724287208
cof

Od czwartku na ulice Lublina wyjedzie 30 nowych autobusów warszawskiego przewoźnika Warbus. W nowoczesnych pojazdach znajdzie się m.in. stacja USB, w której będzie można naładować telefon czy możliwość zapłacenia za bilet kartą płatniczą.

Przewoźnik Warbus zamontował we wszystkich biletomatach terminalami do zbliżeniowych płatności kartą. Ta opcja nie była wymagana przez Zarząd Transportu Miejskiego.

– Możliwość płacenia kartą ma być uruchomiona w przeciągu kilku następnych dni. Będzie to nowość w lubelskiej komunikacji miejskiej. Tą opcję wprowadziliśmy niemal w ostatniej chwili – wyjaśnia Adam Kaszubowski, dyrektor ds. przewozów w firmie Warbus.

Ekrany biletomatów w autobusach będą nieco różnic się od tych, które do tej pory jeździły po Lulinie. Zakup biletu będzie łatwiejszy. W urządzeniu będzie też możliwość płacenia gotówką.

– Lublin jest jedynym miastem w Polsce, który wprowadził możliwość kupna biletu w autobusie gotówką jak i za pomocą karty płatniczej. Na przykład w Warszawie zapłacimy tylko kartą – dodaje Kaszubowski.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów będzie możliwość naładowania np. telefonu podczas jazdy. Autobusy warszawskiego przewoźnika zostały wyposażone w porty USB.

Nowością są także napisy w Braille’u, umieszczone na tzw. ciepłych guzikach znajdujących się wewnątrz autobusu. Mowa tu o przycisku stop i otwarcia drzwi.

Autobusy „przegubowe” 18-metrowe pojadą na liniach nr: 2, 8, 10, 14, 18, 26, 31, 42 i 55, a pojazdy 12-metrowe będą obsługiwać linie nr: 3, 6, 13, 23, 30, 32 i 45. Na trasy wyjadą w czwartek rano.

Umowa o wartości 113,9 mln zł została podpisana na 8 lat.

Zdjęcia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.