W niedziele wystartuje 3. PZU Maraton Lubelski. Zmiana w organizacji ruchu

3. PZU Maraton Lubelski wystartuje 10 maja o godz.9. Bieg główny odbędzie się na dystansie 42 kilometrów, a Lublin po raz kolejny stanie się areną zmagań maratończyków i popularyzacji idei biegania. W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w ruchu, a część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Uczestnicy wystartują ok. godz. 9:00 z pl. Litewskiego. Następnie będą poruszali się ulicami: Krakowskie Przedmieście, 3 Maja, Radziwiłłowską, Staszica, Zieloną, Świętoduską, Bajkowskiego, Królewską, Wyszyńskiego, Bernardyńską, pl. Wolności, Kapucyńską, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickimi, Spadochroniarzy, Pagi, Wileńską, Zana, al. Kraśnicką, al. Sikorskiego, Północną, Kosmowskiej, Koncertową, al. Kompozytorów Polskich, Elsnera, Choiny, Wojtasa, Do Dysa, al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa, Mełgiewską, Grygowej, Dekutowskiego, Drogą Męczenników Majdanka, Krańcową, Dywizjonu 303, Kunickiego, Zemborzycką, Diamentową, Krochmalną, Jana Pawła II, Roztocze, al. Kraśnicką, Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, by ok. godz. 15 zakończyć bieg na pl. Litewskim.

Na trasie maratonu przygotowanych będzie 7 kurtyn wodnych, a dodatkowa na punktach odżywczych ustawione będą miski z wodą by każdy miał możliwość, w razie potrzeby schłodzenia organizmu.

Od startu do Al. Racławickich bieg będzie się odbywał przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Na pozostałej trasie maratonu ruch pojazdów będzie częściowo ograniczony. Między skrzyżowaniami jeden pas ruchu będzie wygrodzony tablicami, pachołkami, płotkami i taśmą ostrzegawczą.

Krakowskie Przedmieście od ul. Kapucyńskiej do ul. 3 Maja oraz ul. Plac Litewski będą wyłączone z ruchu już od godz. 23 w sobotę 9 maja do godz. 19 w niedzielę 10 maja.

Pojazdy komunikacji miejskiej zostaną w tym czasie skierowane na objazdy.

1. W związku z całkowitym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. 3 Maja od początku kursowania komunikacji dziennej do godz. 19:00 ZTM w Lublinie wprowadza następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

Nr linii 3, 4, 7, 13, 55:
… – Plac Wolności – Narutowicza – Kołłątaja – Hempla – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – …

2.    Na trasie maratonu autobusy i trolejbusy, będą zatrzymywane przez służby porządkowe, na czas przebiegnięcia zawodników, a następnie ruszą w dalszą drogę.

W programie przewidziane są nie tylko zawody biegowe, ale także imprezy towarzyszące m.in. Miasteczko Biegacza, gdzie dla uczestników maratonu zostanie przygotowana specjalna strefa regeneracji. W tym miejscu zawodnicy zregenerują siły korzystając z pomocy specjalistów, m.in. z zabiegów krioterapii oraz z masażu regeneracyjnego.

143095510535aa44 maraton lubelski trasa

 

materiały organizatora | fot. Dariusz Budzyński

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.