W niedzielę ulicami Lublina przejdzie barwny Orszak św. Mikołaja

OTK18 Lublin IMG 275130
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublina | fot. Archidiecezja Lubelska

Jest już tradycją, że w okolicach 6 grudnia na ulicach Lublina można spotkać św. Mikołaja. Odwiedza on chore dzieci w szpitalach, a zdrowe zaprasza do orszaku, który ze Starego Miasta rusza do parafii na Czwartku.

Po raz ósmy ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja

Parafia pw. w. Mikołaja w Lublinie zaprasza na Orszak Świętego Mikołaja, który w tym roku wyruszy 5 grudnia 2021 r. (niedziela) o godz. 13.00 z Rynku Starego Miasta w Lublinie. W programie przewidziane jest m.in. doroczne ważenie św. Mikołaja, quiz o św. Mikołaju, czy losowanie wygrywających losów i liczne niespodzianki dla dzieci.

Tegoroczna trasa Orszaku św. Mikołaja w Lublinie: Brama Krakowska – Królewska – Lubartowska – Czwartek – Szkolna – Słowikowskiego – Plac przy kościele Św. Mikołaja na Czwartku.

Program

4 grudnia (sobota), Centrum Spotkania Kultur godz. 18:00

* Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci kl. I-VIII szkół podstawowych – „Św. Mikołaj w oczach dzieci – I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.

* Występ zespołów – zespół tańca „Leszczyniacy”, dziecięcy zespół „Promyczki” oraz dziecięce zespoły baletowe, Studio Tańca – GRAWiTAN.

* Gwiazdami wieczoru będą siostry: Ala i Ola Tracz – uczestniczki programu The Voice Kids. Ala była również finalistką Eurowizji Junior 2021.

* Wiele niespodzianek i atrakcji.

5 grudnia (niedziela), Rynek Starego Miasta godz. 13:00

* Uroczyste otwarcie i prezentacja uczestników – Wspólne śpiewanie z dziecięcym zespołem „Promyczki” – Wspólna zabawa i nauka piosenki „O dobrym Świętym Mikołaju”

* Przybycie Św. Mikołaja w kabriolecie

* 13:30 – wyjście barwnego Orszaku na czele z dziecięcą Orkiestrą Dętą z Szastarki Przemarsz ulicami Brama Krakowska – Królewska – Lubartowska – Czwartek – Szkolna – Słowikowskiego – Plac przy kościele Św. Mikołaja na Czwartku

* Powitanie Orszaku i otwarcie Jarmarku Św. Mikołaja – Występ dziecięcego zespołu „Promyczki” – Ważenie Św. Mikołaja – Quiz o Św. Mikołaju – Losowanie wygrywających losów – Mikołaj rozdaje prezenty wszystkim dzieciom – Animacja laserowa – Liczne niespodzianki

* Każde dziecko dostaje prezent.

Orszak św. Mikołaja w Lublinie
Orszak św. Mikołaja w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.