W niedzielę „Mila na Start”. Zobacz trasę, sprawdź gdzie wystąpią utrudnienia

5 maraton lubelski bieg
Biegu uliczne w Lublinie | fot. Fundacja Rozwoju Sportu

W niedzielę (28 października) odbędzie się czwarta edycja biegu „Mila na Start”. To kolejna już tegoroczna impreza pod hasłem #biegnijlublin.

W niedzielę na ulicach naszego miasta odbędzie się czwarty bieg z cyklu „Mila na Start”. Zawodnicy będą rywalizowali na dystansie 5 mil, czyli ok. 8 km. Start i meta biegu znajduje się na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

Start biegu głównego kobiet i mężczyzn przewidziano na godz. 9.30. Trasa, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, będzie natomiast prowadzić po ulicach Lublina.

Na potrzeby biegu nie będzie zamykana żadna ulica ani skrzyżowanie. Zawodnicy będą biegli jedynie skrajnym, prawym pasem ruchu ulic, którymi prowadzi trasa. Kierowcy powinni jednak zachować szczególną ostrożność i stosować się do komunikatów policji oraz osób zabezpieczających bieg – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Po biegu głównym wystartujją biegi dzieci i młodzieży na dystansie 1/4 mili, 1/2 mili i 1 mila. Biegi dzieci rozpoczną się o godz. 11.30.

Utrudnienia

W godz. 9.30 – 11.00 w związku z zawodami biegowymi „Mila na Start” będą występowały utrudnienia. Uczestnicy pobiegną trasą: start na stadionie lekkoatletycznym następnie ulicami, al. Zygmuntowskie, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Stadionowa, ul. Muzyczna, ul. Narutowicza, ul. Ochotnicza, ul. Szczerbowskiego, al. Piłsudskiego, drugie okrążenie al. Zygmuntowskie, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Stadionowa, ul. Muzyczna, ul. Narutowicza, ul. Ochotnicza, ul Szczerbowskiego, al. Piłsudskiego meta na Stadionie Lekkoatletycznym.

4 MNS mapka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.