W niedzielę dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. W programie wiele atrakcji

Kot gryzie śpiącego psa
Kot gryzie śpiącego psa | fot. Adobe Stock

W najbliższą niedzielę odbędzie się dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. W programie prelekcje behawiorysty zwierzęcego, pokazy cyrkowe, oraz liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

Dzień otwarty w schronisku w Lublinie

Aktualnie w prowadzonym przez miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 przebywa 365 zwierząt, w tym 181 psów, 84 koty i 100 zwierząt egzotycznych. W najbliższą niedzielę 2 października od godz. 12 w schronisku odbędą się dni otwarte.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach dnia otwartego będzie adopcja psów i kotów. Pracownicy i wolontariusze schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad odpowiedzialnej adopcji czy opieki nad zwierzętami. Zainteresowanym adopcją przybliżą także sylwetki konkretnych zwierząt oraz opowiedzą o ich usposobieniu i wymaganiach.

W programie wydarzenia przewidziano ponadto prelekcje behawiorysty zwierzęcego oraz funkcjonariuszy Ekopatrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin. W ramach dnia otwartego zaplanowano także pokazy cyrkowe Fundacji Sztukmistrze, występ zespołu Pawkin oraz liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.