W niedzielę duża impreza sportowa. Uwaga – utrudnienia w ruchu, zmiany w komunikacji miejskiej

LOTTO Triathlon Energy
LOTTO Triathlon Energy | fot. Bartłomiej Zborowski

W niedzielę odbywać się będzie Lublin LOTTO Triathlon Energy 2022. Na starcie zawodów stanie około 250 zawodników, a trasa będzie poprowadzona w rejonie zalewu Zemborzyckiego. Organizacja imprezy wiąże się z utrudnieniami w ruchu i zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły poniżej.

Lublin LOTTO Triathlon Energy 2022

Rywalizacja triathlonowa, czyli połączenie wyścigu pływackiego, rowerowego i biegowego, zyskuje w Polsce ogromną popularność. Olbrzymia satysfakcja, jaką daje ukończenie każdego dystansu, w połączeniu z łatwą dostępnością sportu niewymagającego wieloletnich treningów czy skomplikowanego sprzętu, sprawia, że z roku na rok liczba uczestników najciekawszych imprez rośnie.

„Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla nich znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Lublina, w którym już 17 lipca czeka nas piękna sportowa przygoda” – mówi Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

Impreza w Lublinie odbędzie się w niedzielę na trzech dystansach: 1/2 Ironmana (1,9 kilometra pływania – 90 kilometrów na rowerze – 21,1 kilometra biegu) oraz odpowiednio krótszych 1/4 oraz 1/8 Ironmana. Najdłuższy dystans zainteresuje przede wszystkim profesjonalistów oraz dobrze wytrenowanych amatorów, ale na tych nieco mniej wymagających każdy może się sprawdzić.

Organizatorzy przygotowali również specjalne atrakcje dla najmłodszych. W Lublin Energy KidsRun, odbywającym się równolegle, dzieci i młodzież już od 1 do 15 roku życia będą ścigać się na dystansach biegowych w następujących kategoriach: 1-3 i 4-6 lat – 200 m, 7-8 i 9-11 lat – 500 m oraz 12-15 lat – 1000 m.

Etap pływacki zawodów będzie przeprowadzony w zalewie Zemborzyckim, trasa rowerowa poprowadzi w kierunku Bychawy, a etap biegowy rozegrany zostanie na ścieżkach pieszo – rowerowych wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Oczywiście biegi dla dzieci odbędą się w tym samym miejscu.

Zawody podzielono na 3 etapy:

Etap I – trasa pływacka wytyczona na Zalewie Zemborzyckim.

Etap II – etap kolarski rozgrywany ze startu wspólnego: start na wysokości parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) – w prawo w ul. Osmolicką w kierunku Żabiej Woli – nawrót przed skrzyżowaniem w kierunku Mętowa – ul. Osmolicka – meta na parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka).

Etap III – wyścig biegowy: start z parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) – ul. Jasińskiego (ścieżka rowerowa) – al. Bryńskiego (tama) – nawrót – al. Bryńskiego (tama) – ul. Jasińskiego – meta na parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka).

Impreza rozpocznie się od startu 1/2 Ironmana o godzinie 8:30, Energy KidsRun ruszy godzinę później, a o 10:30 i 11:30 krótsze dystanse triathlonowe.

Utrudnienia w ruchu 17 lipca

Etap kolarski odbędzie się przy całkowitym zamknięciu ul. Osmolickiej. Tym samym, w godz. 8.00-13.30 dla kierowców wyznaczono objazd drogą 835 do Mętowa oraz skrócono trasę pojazdów komunikacji miejskiej.

Linie nr 1, 15, 21, 37: skrócenie trasy przejazdu do przystanku Zalewskiego 01: … – Diamentowa – Romera – Nałkowskich – Zalewskiego.

Linia nr 25: zmiana przystanku końcowego / początkowego, skierowanie do Zemborzyc Górnych (końcowy linii nr 8): … – Janowska – Krężnicka – Zemborzyce Górne.

W czasie obowiązywania objazdów linie nie będą obsługiwały przystanków:

– Cienista 01,
– Roślinna 01 i 02,
– Poranna NŻ 01 i 02,
– Wykietówka NŻ 01 i 02,
– Prawiedniki 01 i 02,
– Żeglarska II NŻ 01 i 02,
– Osmolicka 01 i 03,
– Ośrodek Wrotków 01 i 02,
– Dąbrowa 01 i 02.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.