W Lublinie wyznaczą specjalne miejsca dla rolników. Będą mogli tu handlować swoimi produktami

giełda owocowo warzywna targ pod zamkiem
Giełda owocowo-warzywne na Targu Pod Zamkiem w Lublinie | fot. Damian Gerhand

Od początku roku obowiązuje ustawa, zgodnie z którą wszystkie gminy muszą zapewnić miejsce do prowadzenia handlu w piątki i w soboty rolnikom i ich domownikom. W Lublinie również powstaną takie miejsca.

Warzywa i owoce prosto od rolnika w Lublinie

Celem nowych przepisów jest rozpowszechnienie sprzedaży bezpośredniej w miastach m.in. poprzez wprowadzanie przez władze gmin dnia sprzedaży bezpośredniej, kiedy samorząd udostępniałaby miejsca dla rolników chcących handlować produktami rolnymi lub spożywczymi oraz wyrobami rękodzieła, które zostały wytworzone w gospodarstwie rolnym.

Przepisy regulują, że miejsce do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników wyznaczy rada gminy w drodze uchwały. W Lublinie wybrano 4 lokalizacje, w których rolnicy będą mogli prowadzić handel: Targ Pocztowa przy dworcu PKP, Bazar przy dworcu PKS, Rynek Bronowice przy Krańcowej i Targ pod Zamkiem przy Unii Lubelskiej.

Rolnicy będą mogli tu handlować w wyznaczonym miejscach w piątki i soboty w godzinach funkcjonowania targowisk. Za handel w tych miejscach nie będą pobierane żadne opłaty.

Poniżej mapa orientacyjna miejsc wyznaczonych pod handel dla rolników w Lublinie.

Targ Pocztowa
Targ Pocztowa
Bazar
Bazar
Rynek Bronowice - Targ Bronowice
Rynek Bronowice – Targ Bronowice
Targ pod Zamkiem
Targ pod Zamkiem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.