W Lublinie trwa nabór na 500 plus. Złożono już ponad 12 tys. wniosków

rodzina 500 plus pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Trwa nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się od 1 czerwca. Złożenie dokumentów do 30 kwietnia pozwoli utrzymać ciągłość wypłaty tego dodatku.

Trwa nabór wniosków o wypłatę 500 PLUS

„Jesteśmy w pełni przygotowani do tego, aby proces przyjmowania i rozpatrywania wniosków na nowy okres świadczeniowy przebiegał sprawnie i bezkolizyjnie. Do dnia dzisiejszego zdalnie wpłynęło już 12 tys. wniosków” – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Wnioski można składać od 1 lutego wyłącznie w formie elektronicznej przez portal Empatia, za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski w formie papierowej  osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze w terminie do 30 kwietnia, pozwoli na ustalenie prawa do 500 plus oraz wypłaty przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec najpóźniej do 30 czerwca. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w miesiącu czerwcu, wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia. Złożenie wniosku do 30 czerwca, będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało dopiero od miesiąca złożenia wniosku.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Rodzina 500 PLUS dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie pod numerem tel.: 81 466 53 80 lub 81 466 53 50 oraz na stronie www.mopr.lublin.eu.

W Lublinie ze świadczenia 500 PLUS korzysta obecnie ponad 55 tys. dzieci. Miesięcznie na ten cel wypłacana jest kwota około 28 mln zł. Od lipca 2019 przysługuje ono wszystkim dzieciom do 18. roku życia, niezależnie od wysokości dochodów jakie uzyskuje rodzina.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.