W Lublinie ścigania nie będzie. Mecz żużlowy został odwołany

Zakupiona przez MOSiR plandeka na torze żużlowym przy Al. Zygmuntowskich
Zakupiona przez MOSiR plandeka na torze żużlowym przy Al. Zygmuntowskich | fot. Dominik Wąsik

Zaplanowane na piątkowy wieczór starcie Platinum Motor Lublin z Cellfast Wilki Krosno nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie. Gospodarzom nie udało się doprowadzić toru do odpowiedniego stanu, przez co mecz został odwołany.

Piątkowy mecz PGE Ekstraligi w Lublinie odwołany

Piątkowy mecz ekstraligi żużlowej Platinum Motor Lublin – Cellfast Wilki Krosno został przełożony, o czym poinformowano w czwartkowy wieczór. Powodem ma być problematyczna nawierzchnia toru żużlowego Z5 przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Pomimo licznych prac torowych, które zostały przeprowadzone w ostatnich tygodniach nawierzchnia na Stadionie Żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie w dalszym ciągu nie nadaje się do jazdy – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Lubelska drużyna przekonuje, że przez niekorzystne położenie toru żużlowego (bliskość rzeki Bystrzycy – przyp. red.), doprowadzenie nawierzchni po okresie zimowym jest bardzo trudnym wyzwaniem. Wpływ na to miały również warunki pogodowe w ostatnich tygodniach oraz przebieg tegorocznej zimy.

Dodatkowym utrudnieniem jest murawa boiska piłkarskiego, która zatrzymuje ogromne ilości wody. Woda z boiska przenika do powierzchni toru i również uniemożliwia prace na nim.

Nie jesteśmy w stanie pokonać przyrody i pomimo intensywnych działań, bardzo wysoki poziom zwierciadła wody gruntowej (ok. 30 centymetrów poniżej poziomu toru żużlowego), nie pozwala przygotować nawierzchni tak, aby możliwe było bezpieczne ściganie – czytamy w oświadczeniu klubu.

Zawodnicy Platinum Motor Lublin w ostatnich dniach przeprowadzili również próby odbycia treningu, podczas której zawodnicy wyjeżdżali pojedynczo, ponieważ stan nawierzchni nie pozwalał na bezpieczne ściganie.

Nie podano nowego terminu rozegrania spotkania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.