W Lublinie powstanie nowy tunel pod torami

Ratusz w niedalekiej przyszłości planuje budowę kolejnego tunelu pod torami w Lublinie. Umożliwiałby on połączenie ulicy Stadionowej z Nowym Światem.

 

Plan połączenia północnej części miasta z południową został wpisany w projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie dworca PKP. Tu już w 2020 roku ma ruszyć budowa dworca metropolitalnego. O tej inwestycji pisaliśmy tutaj – Dworzec metropolitalny w Lublinie ma powstać do 2023 roku. Zobacz wizualizacje

 

W projekcie uwzględniono budowę nowego tunelu pod torami kolejowymi. Docelowo przewiduje się przedłużenie ul. Stadionowej bezkolizyjnie pod torami, następnie w śladzie ul. Wojennej do ul. Wyścigowej.

 

– Rzeczywiście są takie plany. Tory kolejowe w obecnej strukturze funkcjonalnej miasta ograniczają możliwości realizacji powiązań komunikacyjnych w kierunku północ-południe – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego lubelskiego ratusza.

 

Jednak nie prędko doczekamy się tej inwestycji. – Obecnie jesteśmy na etapie wypracowywania zapisów planistycznych. Realizacja inwestycji jest daleką perspektywą i dziś jest zbyt wcześnie by mówić o konkretnych rozwiązaniach – wyjaśnia Bobowska.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.