W Lublinie powstanie nowy mobilny punkt zbiórki elektroodpadów

Scrapyard, Metal, Waste image
fot. Pixabay

Mieszkanki i mieszkańcy Lublina, a w szczególności dzielnic Głusk, Dziesiąta i Abramowice będą mogli nieodpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

– Utworzenie nowego punktu comiesięcznej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego to odpowiedź na potrzeby mieszkanek i mieszkańców w tej części miasta. Pozostałe punkty funkcjonują przed kilkoma lubelskimi hipermarketami. W Lublinie tradycyjnym dniem odbioru elektroodpadów gabarytowych jest ostatnia sobota miesiąca. Poza tym terminem takie odpady można oddać codziennie od poniedziałku do piątku w Zakładzie Polskiej Korporacji Recyklingu lub skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru bezpośrednio z mieszkań i domów – mówi Marta Smal-Chudzik, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Gdzie powstanie nowy punkt zbiórki elektroodpadów

Nowy punkt będzie funkcjonował na parkingu sklepu ALDI przy ul. Głuskiej 24, w godzinach od 9.00 do 14.00. Będzie to specjalnie oznakowany samochód typu BUS, do którego będzie można przynieść zarówno małe jak i duże elektroodpady. Za ich odbiór i zagospodarowanie odpowiedzialna będzie Polska Korporacja Recyklingu Sp. z o.o.

Kiedy zbiórka elektroodpadów w Lublinie

W każdą ostatnią sobotę miesiąca zbiórka elektroodpadów odbywa się także przed czterema lubelskimi hipermarketami: Auchan przy ul. Chodźki 14, E. Leclerc przy ul. Zana 19 i ul. Turystycznej 1 oraz Bricoman przy al. Kraśnickiej 128, a także przed wejściem do Ogrodu Botanicznego od ul. Willowej oraz przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 13F. W tym ostatnim punkcie istnieje również możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00.

Gdzie wyrzucić małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w Lublinie

Małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można również wrzucić do specjalistycznych, oznakowanych pojemników ustawionych w 10 lokalizacjach:

  • ul. Zana 19 – trawnik po lewej stronie od głównego wejścia do CH E. Leclerc od strony ulicy Zana,
  • ul. Zana 38 – pod budynkiem Inwestprojektu/Multimedii,
  • al. Spółdzielczości Pracy 86 – CH Skende, parking od strony ul. Kupieckiej naprzeciwko wejścia m.in. do sklepu Biedronka,
  • ul. Witolda Chodźki 14 – parking przed CH Auchan Czechów, przy wjeździe od ul. Czapskiego,
  • ul. Królowej Jadwigi 19 – parking z tyłu bloku,
  • ul. Żołnierska – pomiędzy blokami 7 i 13, dojazd od Al. Warszawskiej,
  • ul. Braci Wieniawskich 2 – parking przy Ducat Serwis,
  • ul. Tumidajskiego 24 – przy wejściu do budynku administracji osiedla,
  • ul. Gęsia 19 – przy parkingu,
  • ul. Pergolowa 1 – przy altanie śmietnikowej, w pobliżu wjazdu na parking.

Bezpłatna usługa odbioru elektroodpadów gabarytowych bezpośrednio z mieszkań i domów w Lublinie

W Lublinie można także skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru elektroodpadów gabarytowych bezpośrednio z mieszkań i domów, a przy okazji także mniejszych urządzeń – telefonów, drukarek, telewizorów, żelazek czy mikrofalówek itp. Wystarczy wypełnić formularz na stronie odbiorydomowe.pl lub zadzwonić pod nr tel. 573 269 484.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.