W Lublinie powstanie lek na COVID-19. Będzie na bazie osocza ozdrowieńców

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W Lublinie w najbliższych dniach rusza produkcja pierwszej partii polskiego leku przeciw COVID-19 z osocza ozdrowieńców. Lek będzie produkowany przez firmę Biomed Lublin.

Przypomnijmy, że w lipcu firma Biomed Lublin otrzymała osocze ozdrowieńców, które posłuży do produkcji leku na COVID-19. Lubelska firma podpisała umowy z dziewięcioma regionalnymi centrami krwiodawstwa na dostawę osocza ozdrowieńców koronawirusa. W efekcie powstanie podawany domięśniowo lek w ampułkach.

Biomed Lublin zaplanowała na wtorek konferencję prasową, na której zostanie ogłoszony start produkcji pierwszej partii polskiego leku przeciw COVID-19 z osocza ozdrowieńców. Omówione zostaną również wyniki dotychczasowych prac badawczych w Polsce i na świecie oraz postępy w leczeniu przeciwciałami zakażonych koronawirusem.

Zgodnie z harmonogramem produkcja zajmie około półtora miesiąca. Kolejnym krokiem jest zbadanie leku przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Następnie przeprowadzone zostaną badania kliniczne w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie, w Klinice Chorób Zakaźnych, która jest w tym projekcie instytucją wiodącą.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I co na to wszyscy malkoltenci którzy twierdzili że w Lublinie nie będzie produkcji. Oni nie mają pojęcia nawet o tym co jest obok ich.