W Lublinie powstanie kolejny żłobek. Tym razem na Czechowie Północnym (zdjęcia)

bawialnia3klOWfqWibGpC785HlXs e1478720739764

Nowy miejski żłobek powstanie przy ul. Zelwerowicza. Pomieści on 210 dzieci w wieku 3 lat. Znajdziemy w nim m.in. sale tematyczne, dwie sale gimnastyczne oraz kuchnię z zapleczem.

Planowany żłobek przy ul. Zelwerowicza będzie dziewiątą tego typu publiczną placówką w Lublinie i pierwszą w dzielnicy Czechów Północny. Miasto planuje ogłoszenie przetargu na jego realizację jeszcze w tym roku. Żłobek ma być gotowy jesienią 2018 roku.

– Dysponujemy obecnie blisko 1 tys. miejsc dla dzieci w 8 publicznych żłobkach. Na ich funkcjonowanie w 2016 roku zarezerwowaliśmy ponad 11,6 mln zł. Ten poziom wydatków pozwala na zapewnienie opieki na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o kadrę opiekuńczą, jak i wyposażenie żłobków w niezbędne pomoce dydaktyczne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

W ramach inwestycji powstanie budynek dwukondygnacyjny. Projektowana placówka to 6-oddziałowy żłobek miejski na 210 miejsc. 4 oddziały dla dzieci starszych zlokalizowane będą na parterze, 2 dla dzieci młodszych na piętrze.

Każdy z oddziałów wyposażony jest m.in. w: bawialnie, sypialnie, sanitariat dzieci. W bezpośrednim sąsiedztwie sal dla dzieci zaprojektowane zostały jadalnie oraz sale tematyczne: plastyczna, muzyczna, audiowizualna i sensoryczna. Placówka będzie posiadała własną kuchnię z zapleczem magazynowym, blok pralni i kompleks pomieszczeń biurowych.

Łączny szacowany koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 13,5 mln zł, z czego część środków na dofinansowanie budowy żłobka ma pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

jadalniaklowfqwibgpc785hlxs

bawialnia2klowfqwibgpc785hlxs

bawialnia1klowfqwibgpc785hlxs

(fot. UM Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.