W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa za 52 mln zł

Tak ma wyglądać nowa hala Uniwersytetu Medycznego | mat. prasowe

W przyszłym roku rozpocznie się budowa hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego. Inwestycja ma kosztować ponad 52 mln zł.

 

W piątek uczelnia podpisała umowę z ministerstwem sportu i turystyki na finansowanie budowy Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Mowa tu o blisko 18 mln zł dofinansowania, gdzie koszt budowy całego kompleksu szacowany jest na około 52,1 mln zł

 

Nowy obiekt sportowy ma stanąć w kampusie Uniwersytetu Medycznego na Czechowie. W środku znajdzie się m.in.: wielofunkcyjna sala sportowo-widowiskowa z trybunami na 800 osób z boiskiem do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, halową piłkę nożną, ścianka wspinaczkowa, sale sportów walki, tenisa stołowego, siłownia, sale do ćwiczeń czy też gabinety odnowy biologicznej. Na zewnątrz zaś pojawi się kompleks boisk i korty tenisowe.

 

Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia Buszkiewicz Architekci z Poznania. Uczelnia maj już prawomocne pozwolenie na budowę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.