W Lublinie powstanie Centrum Pomocy Dzieciom. Podpisano list intencyjny

Tak wygląda Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie
Tak wygląda Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie | mat. prasowe

Lublin będzie 6. miastem w Polsce, w którym powstanie Centrum Pomocy Dzieciom. Placówka zaoferuje kompleksową pomoc psychologiczną, prawną oraz medyczną dzieciom – ofiarom przemocy lub wykorzystywania, oraz ich rodzinom.

Centrum Pomocy Dzieciom w Lublinie

List intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Pomocy Dzieciom w Lublinie podpisały: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak (zastępca prezydenta Lublina), dr Monika Sajkowska (prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę) oraz Aleksandra Kulik (prezeska Fundacji Sempre a Frente).

„Zarówno dzieci jak ich rodzice będą mogli liczyć na interdyscyplinarne wsparcie, ochronę ich praw i opiekę psychologiczną” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Model działania Centrum Pomocy Dzieciom jest oparty na modelu Barnahus i kompleksowo wspiera nie tylko dzieci i młodzież pokrzywdzone przestępstwem, w tym przemocą, ale także ich niekrzywdzących rodziców czy opiekunów.

Centrum pod jednym dachem zapewnia wsparcie ze strony psychologów, prawników, lekarzy, pracowników socjalnych i wielu innych specjalistów. W każdej takiej placówce znajduje się także pokój przyjaznych przesłuchań, stworzony zgodnie z obowiązującymi standardami.

Placówka w Lublinie będzie funkcjonować przy znacznym wparciu i zaangażowaniu władz Lublina i stanie się elementem sieci Centrów Pomocy Dzieciom, które działają na terenie całego kraju. Oferta pomocy Centrum będzie skierowana do wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina i będzie ona bezpłatna.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.