W Lublinie powstaną nowe mieszkania komunalne. Wkrótce ruszy budowa trzech bloków na Felinie

Mieszkania komunalne w Lublinie
Mieszkania komunalne w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Przy ulicach Królowej Bony i Królowej Jadwigi w Lublinie powstaną trzy bloki z mieszkaniami komunalnymi. Wykonawca prac został już wybrany, wkrótce ruszy budowa.

Nowe mieszkania komunalne na Felinie

W ogłoszonym przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie przetargu na budowę trzech bloków komunalnych przy ulicach Królowej Bony i Królowej Jadwigi na lubelskim Felinie wzięło udział 7 firm. Złożone oferty mieszczą się w przedziale od 34 do blisko 43 mln zł. Kwota, którą ZNK zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, wynosi 38 mln zł.

Już wiadomo, że inwestycję za blisko 34 mln zł zrealizuje lubelski deweloper Edach. Zamówienie obejmuje budowę trzech bloków wielorodzinnych z piwnicami oraz windami. Łącznie powstanie 121 lokali mieszkalnych, w pierwszym budynku 45, w drugim – 44, a w trzecim – 32 mieszkania. Każdy z bloków będzie wyposażony w instalacje fotowoltaiczne.

Przed budynkami znajdzie się stacja ładowania pojazdów i place zabaw. Nowe mieszkania komunalne mają powstać do 2026 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.