W Lublinie powstał pierwszy salon gier VR

Salon wirtualnej rzeczywistości City VR | mat. nadesłane

W Lublinie powstał pierwszy salon gier City VR, w którym gracze mogą pobawić się najnowszymi urządzeniami skonstruowanymi z myślą o wirtualnych światach.

Salony z grami kojarzą się z latami dziewięćdziesiątymi. To właśnie na automatach można było zagrać w gry, które później trafiały na konsole czy komputery. Lata mijały a wraz z nimi technologia. Ta na tyle szybko się rozwinęła, że każdy mógł pozwolić sobie na zakup komputera czy telefonu, przez co, salony z grami przystały być potrzebne. Podobnie było z kafejkami internetowymi.

Od około 2015 roku rynek podbiła technologia VR (wirtualna rzeczywistość). Pozwalała ona przenieść się w świat wirtualny, wystarczyły do tego specjalne okulary. Wraz z jej rozwojem postanowiono wskrzesić salony gier. Tym razem już bez automatów, a wyposażone w sprzęt wart dziesiątki tysięcy.

W Polsce takie salony VR działają już w m.in. Warszawie, Łodzie, Białymstoku czy Rzeszowie. Niedawno tego typu salon został otworzony również w Lublinie. Jest to pierwszy taki salon w naszym mieście, ale również w całym województwie – City VR.

Oferta salonu jest faktycznie imponująca, jeśli chodzi o dostępność sprzętu – gogle VR Oculus Rift DK2 czy zestaw rajdowy Logitech G27 Racing Wheel. City VR jako pierwszy w Polsce dysponuje bieżnią VR Virtuix Omni pozwalająca na poruszanie się w wirtualnym świecie za pomocą własnych nóg i to w zupełnie naturalny i intuicyjny sposób.

Jak z cenami? 59 złotych (45 złotych ulgowy) za 60 minut czy 469 złotych za 10 godzin raczej nie można nazwać tanią zabawą. Z drugiej strony jest to koszt porównywalny z pójściem do kina, czy wybrania się ze znajomymi na paintball. Czy warto? To już każdy będzie musiał ocenić sam.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.