W Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem u dziecka. Miało styczność z osobą chorą

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Resort zdrowia poinformował o dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronowirusem w Polsce. Potwierdzone wyniki dotyczą m.in. dziecka z województwa lubelskiego, które przebywa w szpitalu w Lublinie.

„Mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), jednej z woj. wielkopolskiego (Poznań), jednej z woj. lubelskiego (Lublin) i pięciu z województwa łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 93” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Dziecko zakażone koronawirusem w Lublinie

„Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby małoletniej, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, hospitalizowana na oddziale zakaźnym szpitala w Lublinie” – mówi Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Aktualnie (14 marca 2020 r.) na terenie województwa lubelskiego jest 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.