W Lublinie odbędzie się protest przeciwko przemocy wobec osób LGBT

tęczowa flaga lgbt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand

Ostatnie brutalne zatrzymania aktywistów LGBT oraz pogarszająca się sytuacja osób LGBT w Polsce sprawiły, że lokalni aktywiści z Lublina oraz mieszkańcy postanowili zaprotestować.

Przedstawiciele Przedwiośnia w Lubelskiem organizują pokojowy protest przeciwko przemocy państwa wobec osób LGBT+ oraz polityce opartej na podziałach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Manifestacja odbędzie się w najbliższy piątek (14 sierpnia) przed budynkiem kościoła na Placu Litewskim w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 44) o godzinie 19:30.

„W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej dotąd przemocy Policji wobec protestujących osób LGBT+, ale również wobec przypadkowych przechodniów. Od lat osoby LGBT+ w Polsce nie mają równych praw oraz żyją w lęku o zdrowie i życie własne oraz osób bliskich. Jako młodzi ludzie nie zgadzamy się z taką wizją państwa – domagamy się równych praw, ochrony przed dyskryminacją oraz szacunku dla osób LGBT+. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zebrać, by w milczeniu, z tęczowymi flagami oraz transparentami wyrazić nasze poglądy oraz okazać solidarność z ofiarami nietolerancji w Polsce” – mówi Arkadiusz Grunwald z lubelskiego Przedwiośnia.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chłopak i dziewczyna to normalna rodzina a nie dwóch pedałów lub dwie lezbijki które chcą wychować dziecko

  2. Proponuję żeby uderzyli w Arabie Saudyjską. Jak osiągną cel…. Zgadzamy się na wszystko