W Lublinie odbędą się testy sieci 5G z Orange

W Lublinie odbędą się testy sieci 5G Orange
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Firma Orange Polska we współpracy z firmą Nokia przeprowadzi w Lublinie testy sieci 5G. Do udziału w testach superszybkiego internetu bezprzewodowego zostaną zaproszeni wybrani klienci sieci.

Po testach sieci 5G w Warszawie, które Orange Polska przeprowadził z wykorzystaniem sprzętu dostarczonego przez firmę Ericsson, teraz przyszedł czas na nasze miasto. W Lublinie już w czwartek, 24 października odbędzie się inauguracja testów sieci 5G Orange, który tym razem skorzysta ze sprzętu firmy Nokia.

Nie wiadomo, jak długo testy superszybkiego internetu bezprzewodowego potrwają w naszym mieście. Dowiemy się tego dopiero podczas czwartkowej konferencji prasowej, w której wezmą udział m.in. Krzysztof Żuk (prezydent Lublina), Jean-Marc Vignolles (dyrektor operacyjny Orange na Europę), Jean-François Fallacher (prezes Orange Polska), Thierry Balouka (wiceprezes Nokia ds. Grupy Orange) i Piotr Kaczmarek (prezes zarządu Nokia w Polsce).

Orange Polska i Nokia wspólnie przeprowadzą testy, by znaleźć rozwiązania optymalne z punktu widzenia zarządzania siecią oraz odpowiadające na potrzeby klientów. Urządzenia tworzące testową sieć będą działać w oparciu o kanał 80 MHz w paśmie 3,4 – 3,6 GHz, udostępniony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. To pasmo jest docelowo planowane do uruchomienia sieci 5G w Polsce. W testach będą wykorzystywane dostępnie obecnie urządzenia obsługujące sieć 5G – smartfony i routery.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.