W Lublinie kręcą serial TVP „Drogi Wolności”. Utrudnienia w centrum miasta

plan filmowy serialu tvp drogi wolności
Na planie filmowym nowego serialu "Drogi Wolności" | fot. UM Lublin

Filmowcy przyjechali do Lublina. Przez 11 dni będą tu kręcone sceny do nowego serialu TVP „Drogi Wolności”. Sprawdź, gdzie będzie można spotkać ekipę filmową.

Od wtorku Stare Miasto i centrum Lublina zamieniły się w plan filmowy nowego serialu TVP „Drogi Wolności”. Serial jest przygotowywany specjalnie na rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem Lublina zagra Kraków. Fabuła serialu toczy się wokół „Iskry”. Pod tym właśnie tytułem główne bohaterki: Marynia (Paulina Gałązka), Alina (Katarzyna Zawadzka) i Lala (Julia Rosnowska) wydają tygodnik w Krakowie. Pierwszy numer pisma ukazuje się 11 listopada 1918 roku.

– Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu – czytamy w komunikacie Centrum Informacji TVP.

Widzowie w serialu zobaczą także m.in. Annę Polony (w roli Emilii Biernackiej), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kunę (Janina Biernacka), Michalinę Olszańską (Ester Holtorp) oraz wielu aktorów młodego pokolenia.

Pomysłodawcą serialu jest Stanisław Krzemiński, reżyserem Maciej Migas, a za scenariusz odpowiada Joanna Wojdowicz. Zdjęcia realizowane są także w Krakowie, Poznaniu oraz Warszawie.

Utrudnienia w centrum miasta

W najbliższych dniach ekipa filmowa będzie pracować na terenie Starego Miasta. Najwięcej scen będzie kręconych wokół Trybunału Koronnego, ale też na Jezuickiej, Złotej czy Dominikańskiej. Sceny będą także kręcone w Muzeum Zakładu Historii Farmacji przy Grodzkiej oraz w Domu Słów, gdzie tam będzie drukowana „Iskra”.

* ul. Bramowa, ul. Jezuicka – zamknięcie całkowite w dniu 6 lutego 2018 r.
* ul. Podwale – zamknięcie całkowite w dniu 7 lutego 2018 r.
* ul. Jezuicka, ul. Gruella, ul. Złota i ul. Dominikańska – zamknięcie całkowite w dniu 7 lutego 2018r.
* ul. Grodzka ( odcinek od Rynku do Placu Po Farze ) – zawężenie ulicy o połowę w dniu 9 lutego 2018r, zamknięcie całkowite w dniu 10 lutego 2018 r.
* ul. Jeziucka, ul. Złota, ul. Archidiakońska – zamknięcie całkowite w dniu 12 lutego 2018 r.
* ul. Żmigród – zamknięcie całkowite w dniach 13-15 lutego 2018 r.
* ul. Jezuicka, ul. Dominikańska – zamknięcie całkowite w dniu 16 lutego 2018 r.
* ul. Krakowskie Przedmieście – zamknięcie chodnika pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Chopina i Kołłątaja po stronie Hotelu Lublinianka w nocy 10 lutego 2018 r.
* ul. Plac Zamkowy – wygrodzenie części placu w dniach 6 – 16 luty 2018 r.

Serial będzie miał 13 odcinków i widzowie TVP będą mogli go oglądać już jesienią w telewizyjnej Jedynce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.