W Lublinie już Boże Narodzenie? Można już kupić choinki lub karpia

choinki lublin październik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Chociaż do Bożego Narodzenia jeszcze prawie dwa miesiące, to w Lublinie można już nabyć świąteczną choinkę lub karpia. Na bombki trzeba poczekać, ale to pewnie tylko kwestia czasu, aż miejsce na półkach zwolnią znicze.

 

„To już przesada” – mówi Pani Agnieszka. Zaczepiona przez nas pani Agnieszka przechodziła tuż obok targu przy ul. Ruskiej, gdzie na jednym ze stanowisk można znaleźć już choinki. „Święta Bożego Narodzenia są dopiero za dwa miesiące” – dodaje.

 

Żywe drzewka są niewielkie, ale do świąt może jeszcze urosną. W tym miejscu pojawiły się już od połowy października. Nieopodal można też napotkać stoiska, które oferują już świątecznego karpia z Polskiej hodowli.

 

Czy to nie za wcześnie? Dotychczas właściciele sklepów, szkółek czy stoisk ze świątecznymi drzewkami czekali do pierwszej dekady listopada. Święto zmarłych było dla Polaków zbyt ważne, by uprzedzać je akcentami rodem z grudnia. W tym roku jest jednak inaczej.

 

To, co kiedyś tworzyło świąteczny nastrój, zamieniło się w wyścig o portfele klientów. W sklepach powoli zaczyna się pojawiać asortyment świąteczny m.in. czekoladowe mikołaje czy opakowania na świąteczne prezenty pod choinkę.

 

A czy wy widzieliście już w sklepach świąteczne akcesoria?

 

Ps. Czekamy aż w radiu zaczną puszczać Last Christmas

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.